خرید فایل<تحقیق استانداردهای غذایی>

استاندارد,استاندارد غذایی,غذاهای كنسرو شده,انواع استانداردها,تحقیق صنایع غذایی ,كار تحقیق رشته صنایع غذایی,دانلود تحقیق,استاندارد صنایع غذایی,استاندارد مواد غذایی,تحقیق استاندارد غذایی,دانلود استاندارد مواد غذایی تحقیق استانداردهای غذایی نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان تحقیق استانداردهای غذایی. آماده دریافت می باشد.

بخشی از متن:
استاندارد سابقه بسیار طولانی داشته و بشر اولیه با الهام از پدیده های طبیعی مانند گردش ایام، فصول چهارگانه سال و روز و شب، زندگی خود را استاندارد می كرده است. استانداردها در سطوح مختلفی تدوین می شوند از جمله سطح استانداردهای بین المللی است كه توسط سازمان بین المللی است كه توسط سازمان بین المللی استاندارد International Standard Organization با نام مخفف ISO تدوین می شوند. این سازمان استانداردهای قابل اجرا در سطح بین المللی را تدوین كرده كه در تمام كشورهای عضو به رسمیت شناخته می شوند و از بین آنها استانداردهای ایزو 9000 و 14000 متداول تر می باشند.
استانداردهای راهنما با شماره های 9000 و 9004 شامل دستورالعمل هایی برای ارشاد مدیران می باشند. استانداردهای ایزو 9001 زمانی استفاده می شود كه سازمان همزمان در طراحی، تولید، نصب و راه اندازی، نوآوری و خدمات فعالیت دارد. استانداردهای ایزو 9002 جایی استفاده می شود كه فعالیت های طراحی مورد نظر نیست و سازمان با استفاده از طراحی مورد نظر نیست و سازمان با استفاده از طرح های آماری، برای بهبود كیفیت فرآورده ها یا خدمات اقدام می نماید و نیازی به طراحی ندارد.
استاندارد ایزو 9003 زمانی به كار می رود كه كیفیت فرآورده ها از طریق بازرسی نهایی تضمین می شود و ممكن است سیستم تولید و مدیریت كیفیت، استاندارد نباشد. استانداردهای سری ایزو 14000، مربوط به سلامت محیط زیست و سلامت مردم تحت عنوان Environmental management and control نیز توسط ایزو تدوین دو به اجرا گذاشته شده اند.
استانداردهای منطقه ای كه توسط یك سازمان منطقه ای، جهت استفاده كشورهای منطقه تدوین می شود، استانداردهای ملی كه مختص هر كشوری می باشد و استانداردهای سطح كارخانه ای كه در هر شركت، برای همان شركت تدوین می شود، از دیگر سطوح استاندارد می باشند.
سطوح استانداردهای مؤسسه های بین المللی در مورد مواد غذایی توسط مؤسسه های بین المللی مانند FAO و WHO تدوین می شوند. از جمله استانداردهای كركس با نام Codex Alimentarious Commission ( CAC ) هستند كه توسط كمیته مشترك FAO و WHO تدوین می شوند و شامل استاندارد ویژگی ها، آین كار و یا به عبارت بهتر، آیین بهداشتی شرایط كار و دستور العملهای مربوط به آنها هستند. گروه دیگری از استانداردهای سطح مؤسسه های بین المللی، استانداردهای HACCP می باشند.
سیستم HACCP مخفف Hazard Analysis Critical Control Point به معنای تجزیه و تحلیل خطر در نقاط كنترل بحرانی می باشد. لین سیستم در واقع ابزاری را به منظور شناسایی مخاطرات در محل وقوع یا بروز آنها از زمان كاشت، داشت و برداشت مواد اولیه تا محصول نهایی در اختیار مجریان سامانه قرار می دهد و حاصل اجرای آن محصولی سالم، بدون خطر و ایمن می باشد و مصرف كننده می تواند بدون كمترین نگرانی آنرا مصرف نماید.


مطالب دیگر:
مقاله در مورد سمبولیسمدانلود تحقیق در مورد سفالگری (کوزه گری)تحقیق با موضوع طراحی و پیاده سازی یک سایت اینترنتی دینامیکتحقیق با موضوع كاربرد گراف در هوش مصنوعیتحقیق با موضوع زری بافیکارآموزی پایگاه دادهتحقیق رنگ و ارتباط آن با معنویت در هنرتحقیق رسالت فرهنگی اجتماعی هنرمنداندانلود تحقیق دیوار نگاری 76 صتحقیق تجزیه و تحلیل نقاشی مدرسه آتنتحقیق با موضوع گرافیک سه بعدیتحقیق با موضوع آزمایشگاه مدارهای منطقیتحقیق با موضوع كارآموزی شركت آوا پژوهش مركزیتحقیق با موضوع كارآموزی امنیت درشبكهتحقیق با موضوع مبانی پارتیشن مجیکتحقیق با موضوع مترجم آدرسهای شبكه ios سیسكوتحقیق در مورد امپرسیونیسم در نقاشیتحقیق در مورد اکسپرسیونیسم در نقاشیتحقیق آشنایی با هنرهای سنتیتحقیق در مورد نمد مالی 20 صفحهتحقیق در مورد نقوش نمادین نمدتحقیق در مورد راز و رمز نماد در هنر اسلامیتحقیق فرش ایران از آغاز تا به امروزتحقیق روش های نوین تجارت و تجارت الکترونیکی فرش دستبافتحقیق نیازمندیهای بدن آدمی